Archiwum, Listopad 2012

Koncert w ramach XX edycji Ogólnopolskiego Harcerskiego Górskiego Rajdu Granica, który odbył się w dniach 13-16 września 2012 r.

Piosenka z najnowszej płyty ZMIERZCH W GÓRACH (słowa Jarek Kochanowski) do wysłuchania i obejrzenia na naszym kanale na You Tube Dziękujemy Radkowi Kaźmierczakowi i Jerzemu Dziedziczakowi za użyczenie zdjęć do produkcji mini teledysku :-)

Znamy już niektóre nasze plany koncertowe na listopad i grudzień - serdecznie zapraszamy do Lublina i Wrocławia oraz Gdyni i Warszawy! Więcej informacji w dziale koncerty DoZP

Bardzo miło jest poczytać o nowej płycie, kilka ciepłych słów od przyjaciół - zapraszamy do zapoznania się z recezją Rafała Tomczyka - zaprzyjaźnionego z nami muzyka i konferansjera z Łodzi.

DOM O ZIELONYCH PROGACH
Łódki marzeń
Wydawnictwo W GÓRACH, 2012

„Łódki marzeń” to czwarta płyta w dorobku artystycznym zespołu DOM
O ZIELONYCH PROGACH. Zawiera 11 starannie dobranych utworów z kręgu
szeroko pojętej krainy łagodności, tutaj odłamu zwanego potocznie „nurtem
wgórowym”, wyrosłym z projektu poetycko - muzycznego ludzi chodzących po
górach W GÓRACH JEST WSZYSTKO CO KOCHAM.

Płyta pokazuje jak długą drogę przebyli podczas swojej górsko muzycznej
wędrówki członkowie kultowego już dzisiaj w wielu kręgach zespołu, którego
piosenki śpiewane są jak Polska długa i szeroka. Niegdyś amatorska grupa
przyjaciół po ponad 10 latach od rozpoczęcia swojej działalności pokazuje się jako
doświadczony i ograny, w pełni profesjonalny zespół.

„Łódki marzeń” to płyta dla każdego, niezależnie od zainteresowań, stworzona
przed dojrzałych ludzi i muzyków o ogromnej wrażliwości i kulturze muzycznej. To
również płyta nowoczesna i współczesna, zawodowa w swoim brzmieniu, nagrana
ze świadomością swojej wartości i bycia w określonym miejscu i czasie.
Rozbudowane w kilku miejscach instrumentarium wykracza daleko poza
wyobrażenia o piosence turystycznej. Mimo wszystko całość nie zatraca ani
charakterystycznego klimatu, do którego przyzwyczaił zespół swoich słuchaczy, ani
swoistej górskiej natury pieśni.

Minęło już siedem lat od naszego pierwszego muzycznego spotkania w Schronisku na Markowych Szczawinach.  I wtedy i dziś, wspominamy te spotkania bardzo ciepło. Choć każde było inne na swój sposób.  W 2005 roku stał jeszcze kultowy stary budynek schroniska, żył też ówczesny gospodarz schroniska, nasz znajomy -  Edward Hudziak, który zaprosił nas wtedy po raz pierwszy  na Babiogórskie Śpiewogranie.  Do dziś wspominamy ciepłe przyjęcie i wspaniałą atmosferę w 2005 roku… jak i deszczową aurę jesienną .
Tym razem przyjechaliśmy na zaproszenie Izy i Kasi Hudziak, które wraz z mamą prowadzą schronisko.  Deszczowa  pogoda jak zawsze  nie rozpieszczała – miał być piękny śnieg , pierwszy tej jesieni (czy zimy jak kto woli) ale padał deszcz i padał… Tym bardziej miło nam było, że mimo piątku i pogody dotarło trochę osób, które wraz z nami spędziły ten wieczór… Babią niestety tym razem nie pokonaliśmy – deszcz nie zachęcał. Ale ponownie  zakochaliśmy się w miejscu . Nowy budynek choć inny od poprzedniego, potrafił nas zauroczyć. Ale cokolwiek byśmy napisali  o kwiatach na parapetach, pysznym  jedzeniu czy pokojach to prawda jest niezmienna , klimat w górach – w schroniskach,  takich jak to, tworzą ludzie – gospodarze… Dlatego zapewne spotkamy się jeszcze z Wami na Babiej…
Do zobaczenia DoZP
Ps. Tym razem celujemy w sobotę

FOTO: Iza Hudziak. Na scenie z zespołem U Pana Boga ze Piecem (Sylwek Szweda-  z gitarą, na perkusjonliach Jarosła Fojgt, Bartosz Zalewski na basie (wtedy jeszcze w UPzaP) i Wojtek jako zapowidający oraz gospodarz schroniska Edward Hudziak i jeszcze Mieszka Stanisławskiego widać jak sie dokładnie przyjrzycie :-)