Archiwum, Marzec 2013

Niedawno zakończyliśmy ankietę na naszym profilu na Facebooku, w której zadaliśmy Wam pytanie gdzie chcecie abyśmy zagrali w najbliższym czasie. Po pierwsze serdecznie dziękujemy Wam za udział w naszym pytaniu - pozwoliło nam to wyrobić sobie zdanie, że warto zagrać dla Was w każdym miejscu Zdecydowanie na pierwszym miejscu OSTRÓW WIELKOPOLSKI - 269 głosów i tam na pewno zagramy w najbliższym czasie. Drodzy Ostrowianie, nie udało się nam jednak  dograć weekendowego terminu w kwietniu - wszystkie weekendy w Waszych domach kultury są już dawno zarezerwowane, rozmawiamy z OCK o 17 kwietnia (środa), jeśli wszystko dobrze pójdzie to potwierdzimy na dniach ten termin.  Drugie miejsce Wałbrzych - 135 (125+5) a trzecie Ostrołęka. Także w Wałbrzychu jest szansa na nasz koncert po drugiej połowie maja (mamy już osobę, która zgodziła się nam pomóc). Ostrołęka - intensywnie myślimy jak dopasować to do naszych planów - bardzo byśmy chcieli zagrać przed wakacjami - prosimy także o prywatny kontakt osobę, która zachęciła tak dużo Ostrołęczan do akcji DoZP w Ostrołęce. Ponieważ wpisaliście bardzo dużo miast i mimo naszych szczerych chęci nie jesteśmy w stanie wszystkiego ogarnąć, to kilka nich jest w naszych najbliższych planach, m.in WARSZAWA - 21.04!, Toruń - 19.04.

Dziś kilka zdjęć z miejsca, w którym baaardzo lubimy grać -Old Timers Garage w Katowicach. Miejsce samo w sobie jest niesamowite, widać tu ogromne zaangażowanie i wysiłek gospodarzy w stworzenie pozytywnego klimatu. Piękne samochody, które wydawać by się mogło, że nie pasują do muzyki, tu jednak dodają smaczku, który zostaje w pamięci. Porządna akustyka, jak mało gdzie, bardzo dobre nagłośnienie i rozkołysana publiczność, nie tylko z Katowic....chce się grać :-)

DoZP

W tym roku będziemy mieli okazję częściej  spotkać się z Wami podczas wiosennych koncertów - już w marcu gramy na Wichrowym Wzgórzu, w Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Bielsku Białej, Katowicach, Rzeszowie, Kędzierzynie Koźlu i OpoluKwiecień jest już częściowo zaplanowany - Śrem,Toruń, Legionowo, Warszawa i Wrocław to już pewniaki. Rozmawiamy jeszcze o co najmniej dwóch koncertach. Na pewno też zagramy w Ostrołęce, Ostrowie Wielkopolskim i Wałbrzychu. To miejscowości, w których nas najbardziej oczekujecie - tak przynajmniej wynika z naszej ankiety na Facebooku. Te koncerty odbęda się prawdopodobnie w 2 połowie maja lub na poczatku czerwca - trwają rozmowy, niestety nie tak łatwo jest dograć salę i planowany czas koncertu. Dziękujemy Wam jednoczesnie za Wasze zaangażowanie w naszą ankietę, dała nam to dużo do myślenia i planowania. Także inne miasta z tej ankiety są w planach. Niestety miesiąc ma tylko 4 weekendy i nie wszystkie możemy preznaczyć na granie - dom i rodzina to też dla nas sprawy bardzo ważne. W każdym razie staniemy na głowie aby Was odwiedzać częściej i w coraz to nowych i nowych miejscach...Czekamy też na Wasze zaproszenia... :-)

Pasterskie spotkanie zimowe przeszło do historii - okazało się nad podziw ciekawe i obfitowało w różne ciekawe wydarzenia. Był i problem z dojazdem przez śnieg, był i problem z wyjazdem przez śniegi. Ale jak to rzekł gospodarz schroniska - jest zima jest śnieg. Hmm... Z tego też powodu opóźnił się piątkowy koncert Chwili Nieuwagi, ale dojechali. Nie dotarła niestety część uczestników zimowego spotkania. Zima pokonała nawet kobiecą wyprawę na Grenlandię, która jak głoszą legendy, utknęła "pokonana" w polskiej zaspie w Dusznikach. Ich prelekcja się nie odbyła... Nasz koncert był zupełnie na luzie ale inaczej tutaj chyba nie można było zagrać :-). Zainaugurowaliśmy ponadto pierwszy koncert na prawdziwej scenie na strychu. Szczelnie wypełnione schronisko, a raczej jego strych Waszymi uśmiechniętymi twarzami, był dla nas najpiękniejszą niespodzianką tego wieczoru. Pięknie się dla Was grało i jeszcze piękniej z Wami śpiewało... Co tu dużo gadać, po drugim koncercie w Pasterce czujemy się tutaj już jak w Domu. Więc może spotkamy się niebawem znowu? :-) A tymczasem dla Was i z Wami piękna piosenka o miłości odnalezionej - "Tak To Ty", za jej realizację video dziękujemy Grzesiowi :-).

Fot. Jerzy Dziedziczak

Wygraj jeden z pięciu biletów na nasze marcowe koncerty...Wystarczy wejść na nasz profil https://www.facebook.com/domozielonychprogach i udostępnić baner aby wziąć udział w losowaniu! Uwaga, czas zabawy ogrniczony do 6 marca! Zapraszamy!

DoZP