Historia

Najstarsi :P członkowie Domu o Zielonych Progach nie pamiętają, gdzie dokładnie zespół się poznał i rozpoczął wspólne granie, ale "legendy" mówią o tym... że zawiązał się nieoficjalnie w górach w Szklarskiej Porębie podczas popołudniowej wędrówki po Izerach, pierwszy raz wystąpił w 2000 r., a na Yapie w 2002 r. zdobył I miejsce, nagrodę SKPB Łódź oraz nagrodę swojej ulubionej publiczności. W tym też roku powstał projekt "W górach...", a zespół w kwietniu nagrał swoje pierwsze piosenki, które znalazły się na pierwszej edycji płyty "W Górach..." - Śladami Jerzego Harasymowicza.

DoZP wykształcił się zupełnie spontanicznie po części z dwóch zespołów: Dnieje istniejącego w latach 1994-99 (Marzena i Monika) i Kilku Przyjaciół (Wojtek). Od początku grała z nami także Basia. oraz Daniel - brat Moniki i Marzeny, potem kolejno jesienią 2004 r. - Mieszko, pod koniec 2005 r. - Bartek i wreszcie wiosną 2006 r. - Marcin.

Na przestrzeni tych lat do zespołu należeli również: Ania Ranoszek, Edyta Madej, Ewelina Ptasznik, Justyna Woźnicka, Mariusz Janik, Paweł Fedorowicz, Tomek Fojgt, którym za te wspólnie prześpiewane lata bardzo dziękujemy. Także Apolinary POlek zagrał z nami kiedyś na harmonijce  a Robert Marcinkowski na gitarze klasycznej.